Македонија – Русија 29:29

За жал, поради работни обврски не бевме во можност да го следиме овој натпревар, исто како и претходниот против Исланд, па поради тоа не можевме да објавиме нови содржини.
Најпрво, честитки на ракометарите за освоениот бод и обезбедениот пласман во осминафинале. Сега останува уште натпреварот против Данска па момците да го заверат и билетот за точната локација, Барселона или Сарагоса. Да се надеваме дека ќе им се „одмаздат“ за нерешениот резултат од претходното Европско и ќе покажат дека не се нашле случајно на овој светски собир.
Инаку, ако добро се сеќавам, и на првото Светско првенство на кое Македонија учествуваше, успеавме да извадиме нерешено со Русите (поправете ме ако грешам). Како што можам да видам од распоредот на натпреварите, со нив би можеле да се сретнеме повторно во финалето, па ајде таму да ги победиме 🙂

Од она што можам да видам од извештаите, натпреварот бил интересен и рамноправен, според некои и најдобриот до сега во сите 4 натпреварувачки денови. Ама не знаат дека најдоброто допрва доаѓа! 🙂

Се гледаме в петок против Данска, да ги срозиме!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *